
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Type | Thermal |
| Current Rating | 10 A |
| Color | Silver |
| Size | 4.30 mm x 11.00 mm |
| Body Style | Cylindrical |
Stock: 4
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26342
Ext.Price$0.26342
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26342 | $0.26342 |
| 10 | $0.20870 | $2.08700 |
| 50 | $0.18132 | $9.06600 |
| 100 | $0.15753 | $15.75300 |
| 500 | $0.14443 | $72.21500 |
| 1000 | $0.13648 | $136.48000 |
